fbpx

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Aktualności

Malowanie obrazów w ramach charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”

1 grudnia odbyło się w Warszawie, w gmachu Polskiego Radia, spotkania przyjaciół radiowej Jedynki, którzy w ramach charytatywnej akcji „Choinki Jedynki” malowali świąteczne obrazy. W akcję od lat włączają się osoby publiczne, m.in. artyści, sportowcy i ludzie nauki, a patronuje jej Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Relacja tutaj…

Wszystkie powstałe prace będą od dziś (2 XII 2019) licytowane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. (zdjęcia z malowania…)
W ramach osiemnastej już edycji „Choinek Jedynki” wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji Wspólnota nadziei. Namalowane przez dzieci prace, która brały udział w konkursie plastycznym „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”, zorganizowanym przez Programu 1 PR oraz świąteczne prace i przedmioty przekazane przez Przyjaciół Jedynki będą licytowane przez radiosłuchaczy.
Prace artystów – uczestników konkursu – ocenili jurorzy, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak (zobacz tutaj…)

Licytacja świątecznych prac i podarunków potrwa od 2 do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku w audycji “Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00) licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 – w Wielkim Finale – przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbieramy fundusze: “Mimo Wszystko” oraz “Wspólnota nadziei”. Ponadto w poniedziałek 9 grudnia w audycjach: “Sygnały dnia” (godz. 6.00-9.00), “Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00), “Muzyczna Jedynka” (godz. 13.00-15.00) i “Ekspres Jedynki” (godz. 15.00-17.30) odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki.
Pełna lista przedmiotów dostępna pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl

Zdjęcia: materiały własne,  spoty: Polskie Radio i materiały własne