fbpx

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Aktualności

Koncert: Renata Przemyk Akustik Kwartet z aukcją na rzecz Farmy Życia

Fundacja Wspólnota Nadziei zaprasza na specjalny, premierowy koncert: Renata Przemyk Akustik Kwartet połączony z aukcją dzieł sztuki.

9 listopada 2019, godz. 18.00
Sala Koncertowa Radia Kraków, al. Słowackiego 22
Poszerzony skład, nowe wersje piosenek, w tym Leonarda Cohena.

Renata Przemyk – wokal
Grzegorz Palka – gitara akustyczna
Piotr Wojtanowski – gitara basowa
Jacek Bielecki – wiolonczela

Koncert Charytatywny na rzecz Farmy Życia w Więckowicach  będzie połączony z aukcją dzieł sztuki.

Wernisaż Wystawy przed-aukcyjnej:
29 października 2019 r. (wtorek), godz. 18.00
Galeria SARP Kraków, Pl. Szczepański 6
Wystawa czynna: 29 X – 8 XI 2019
(poniedziałki, środy, piątki 9.00 – 14.00; wtorki, czwartki 13.00 – 18.00)

Renata Przemyk, wybitna polska wokalistka wykonująca m.in. muzykę cold wave, poezję śpiewaną, rock alternatywny. Sprzedała ponad pół miliona płyt. W plebiscycie “Polityki” i “Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku. W 2009 r. została nagrodzona, za całokształt pracy artystycznej, przez London Music Academy.
Z wykształcenia bohemistka, karierę muzyczną rozpoczęła w 1988 r. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie rok później zdobyła Grand Prix i nagrodę dziennikarzy.
Pod koniec 1989 r. powstał zespół „Ya Hozna” z którym nagrała debiutancką płytę pod takim tytułem; jego działalność wygasła po roku i Renata Przemyk rozpoczęła solową karierę. Do końca XX wieku wydaje kilka płyt, występuje na festiwalach, m.in. w Opolu, Wrocławiu (Przegląd Piosenki Aktorskiej), Sopocie, skąd przywozi nagrody. Za przełomowy dla swojej kariery uważa występ na festiwalu w Jarocinie, z zespołem Armia, ze względu na jego kontrkulturową specyfikę, odmienną od jej wcześniejszych występów.
Nagrała trzynaście płyt, z których większość zyskała status złotej. W 2003 roku ukazał się album „The best of”, z utworem „Kochana” zaśpiewanym z Kasią Nosowską oraz inne hity, m. in. „Babę zesłał Bóg”, czy „Bo jeśli tak ma być”.
Renata Przemyk komponuje i aranżuje muzykę, również do spektakli teatralnych, w tym dla Teatru Barakah w Krakowie. Ma na swoim koncie role aktorskie w chorzowskim Tetrze Rozrywki w spektaklach: „Terapia Jonasza” (reż. Jacek Bończyk) i „Tramwaj zwany pożądaniem” (reż. Dariusz Starczewski) w krakowskiej Bagateli.
Od 1989 r. współpracuje z Anną Saraniecką, autorką tekstów większości jej płyt. Artystka wiele koncertuje w kraju i za granicą.
W 2008 roku założyła PRZEMYK Akustik TRIO. Projekt zakłada więcej improwizacji podczas koncertów, a w programie są utwory artystki w wersjach kameralnych, etnicznych.
W 2016 w Teatrze Starym w Lublinie miał premierę spektakl na podstawie twórczości Leonarda Cohena, w którym Renata grała jedną z dwóch głównych ról; rok później wydała płytę „Boogie Street. Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena” z piosenkami ze spektaklu. Kilka z nich artystka zaśpiewa podczas naszego koncertu. więcej…

Farma Życia w Więckowicach prowadzona przez Fundację Wspólnota Nadziei jest jedynym działającym w Polsce specjalistycznym ośrodkiem łączącym funkcje mieszkalne, terapeutyczne, edukacyjne i rekreacyjne dla osób dorosłych z autyzmem. To przyjazne, bezpieczne i pełne słońca miejsce, gdzie szanuje się prawa człowieka i chroni środowisko naturalne. Miejsce pełne troski o najsłabszych i cierpiących, świadczące fachową pomoc i stanowiące wzór zarówno dla osób poszukujących pomysłu na życie dla swoich bliskich dotkniętych autyzmem, jak i wzorzec dobrej praktyki dla wszystkich wspierających: rodziny, przyjaciół i opiekunów. więcej…