Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl
1 procent
Dlaczego nam?

Dorosłe osoby z autyzmem tracą z wiekiem wsparcie i opiekę ze strony starzejących się rodziców. W Polsce dorosłe osoby z autyzmem są często skazane na wegetację w niedostosowanych zamkniętych placówkach i szpitalach psychiatrycznych, gdzie bezpowrotnie tracą swój potencjał, nieuchronnie ulegając psychicznej i fizycznej degradacji.
 

Przekazując 1% podatku Fundacji Wspólnota Nadziei wspomagasz budowę Farmy Życia w podkrakowskich Więckowicach. Farma Życia jest pierwszą w Polsce i jak dotąd jedyną placówką stałego pobytu dla dorosłych osób z autyzmem. Farma Życia zapewnia godne życie dorosłym osobom z autyzmem, rehabilitację, edukację, aktywność społeczną, pracę i opiekę, dostosowane do ich potrzeb i możliwości.
 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, którego istotą są trudności w porozumiewaniu się z otoczeniem, w nawiązywaniu kontaktów społecznych, w kontrolowaniu emocji. Autyzm jest niepełnosprawnością trwającą całe życie, w którym dzieciństwo to tylko krótki okres. Przynajmniej 1 mln obywateli Wspólnoty Europejskiej cierpi z powodu autyzmu.

 


Co zrobimy z 1%?

Środki pozyskane z 1% podatku z 2018 roku przeznaczymy na rozbudowę i prowadzenie Farmy Życia.