Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl
Centrum Rekreacji Plenerowej
Jest ono w trakcie realizacji.

Zapleczem dla Centrum Rekreacyjnego jest zlokalizowany w południowo-wschodniej części Farmy ogród o powierzchni 0,89 ha. Prowadzi do niego aleja lipowa. Rozpoczyna się ona od strony budynków mieszkalnych kolistą altaną, a kończy się u bramy, wyprowadzającej na drogę publiczną z tyłu Farmy. Na najniższej części ogrodu rekreacyjnego zaplanowano zagajnik z małym stawem. Posadzono tu już kilkanaście drzew oraz wiele różnych gatunków krzewów. Wydzielono miejsca na trawnik. Zaplanowany w „Strategii funkcjonowania i rozwoju gospodarstwa ekologicznego (2007)” mały staw nie został jeszcze zrobiony. Jest natomiast zrobiony pierwszy fragment ścieżki rowerowej (będącej jednocześnie wspomnianą wyżej alejką lipową).

W ogrodzie rekreacyjnym ma powstać tzw. mały hipodrom, jako miejsce rekreacji grupowej (z boiskiem i kręgiem ogniska) i tzw. duży hipodrom, jako miejsce rekreacji indywidualnej i rodzinnej (z trzema małymi ogrodami różniącymi się barwą: ogrodem „białym”, ogrodem „purpurowym” i ogrodem „żółtym”).

Cytując jedną z autorek wspomnianej wyżej „Strategii...” czytamy: „ogród wpisuje się w ogólną koncepcję gospodarstwa ekologicznego opartego na naturalności i bioróżnorodności, jest bezpieczny w użytkowaniu i stwarza możliwość dobrego, urozmaiconego odpoczynku (…)”.

W 2014 roku dzięki wygranej w konkursie grantowym „Wspieramy Sąsiadów” organizowanym przez Kraków Airport, udało nam się wybudować ściezkę zdrowia z 5 stanowiskami, z których na codzień moga korzystać mieszkańcy i uczestnicy zajęć na Farmie Życia jak i wszyscy, którzy nas odwiedzą.