Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Październik
11 Październik
RELACJA Z DNIA FARMERA
Piknik odbył się  w dniu 30 września 2017 r. na FARMIE ŻYCIA w Więckowicach.  Pogoda nadzwyczaj dopisała, dopisali także goście. 
 
Na Piknik  przybyły  osoby z autyzmem i ich rodziny, zarówno te związane z naszą Fundacją jak i z instytucjami i organizacjami pokrewnymi, osoby z niepełnosprawnością intelektualną z opiekunami z zaprzyjaźnionych placówek.  Było też mnóstwo  dzieci  w każdym wieku, wśród nich najmłodsi liczyli zaledwie 3 miesiące.  Niektórzy goście, w tym rodziny osób z autyzmem, przybyli na Piknik aż z Warszawy! 
 
Gościliśmy również m.in. p. Adama Wójcika, przedstawiciela Starostwa Powiatowego, pojawił się p. Stanisław Kracik, dyrektor Szpitala im. J. Babińskiego, zaprzyjaźniony poseł p. Józef Lassota z żoną, p. Mariusz Sajak, dyrektor  DPS w Bobrku, p. Ewelina Wach z PFRON-u.  Znalazł też dla nas czas Ojciec Józef Bremer, SJ, rektor Akademii Ignatianum. Pojawili się nasi Fundatorzy, członkowie Rady, znajomi, przyjaciele oraz sąsiedzi.   
 
W części oficjalnej, po przywitaniu przybyłych gości, zarząd Fundacji przyznał tytuł Dobroczyńcy Fundacji  Pierwszemu Krakowskiemu Klubowi Soroptimist International, wspierającemu Farmę Życia od kilkunastu lat.   
 
Atrakcji nie brakowało. Odbył się m.in. wielobarwny kiermasz  wyrobów rękodzielniczych, jak również „darów natury” z prowadzonych na Farmie upraw ekologicznych, warsztaty plastyczne i warsztaty z wytwarzania biżuterii drewnianej, chętni mogli skorzystać z pomalowania na dowolny kolor włosów, mogli pojeździć na koniu lub na kucyku, przejechać się bryczką,  poskakać na „dmuchańcach”, na trampolinie, wziąć udział w grach terenowych prowadzonych przez międzynarodową grupę wolontariuszy z Internationaler Bund Polska, posłuchać występu  i zatańczyć ze znakomitym zespołem IGLIKA, brać udział w degustacji i wyborze najlepszego ciasta w zorganizowanym Konkursie Ciast. Jak zwykle były sałatki, bigos, grochówka i kiełbaski. Nowością był pstrąg, ofiarowany nam przez  p. Bartłomieja Szczoczarza, właściciela Gospodarstwa Rybnego z Będkowic, a smażony przez pracowników  Fundacji na pożyczonej zresztą od ofiarodawcy, patelni. Podczas Pikniku mieliśmy okazję do degustacji wina otrzymanego w prezencie  od właścicieli Winnicy Święty Spokój w Zelkowie.  Kilka butelek wina znalazło nabywców. Podobały się również  piękne fotografie na płótnie autorstwa Tomasza Trulki, również otrzymane w prezencie od autora, a sfinansowane przez  p. Bartka Szczoczarza. 
 
Dopisała prasa ( p. Barbara Ciryt z dziennika Polskiego) oraz telewizja (p. Anna Nachtarzanka z TV KRAKÓW), a oto link: http://krakow.tvp.pl/34211127/30092017-1830
 
Dzięki pozyskanemu grantowi z Kraków Airport w ramach Programu Wspieramy Sąsiadów jak również dzięki przyjaznym gestom dobrych ludzi tegoroczny Piknik „DZIEŃ FARMERA” mogliśmy wzbogacić o nowe punkty programu i atrakcje. 
 
Podsumowując: piknik był nadzwyczaj udanym, prawdziwie integracyjnym wydarzeniem.
Wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu Pikniku bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejny DZIEŃ FARMERA połączony z obchodami 20-lecia naszej Fundacji. Do zobaczenia!
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym profilu facebookowym.