Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Październik
03 Październik
Piknik „Dzień Farmera” już za nami!
Jak co roku Piknik przyciągnął wiele osób, w tym rodziny osób z autyzmem, niepełnosprawnych mieszkańców zaprzyjaźnionych placówek (m.in. z Radwanowic), wolontariuszy, przedstawicieli władz  oraz profesjonalistów zatrudnionych w różnych instytucjach i organizacjach (m.in. z KTA i ŚDŚ z Krakowa, ze Stowarzyszenia ZACISZE, z PSTB i Niepublicznych Szkół UMIEM, z Fundacji OD POCZĄTKU, z EFFATHY, z CENTRUM AUTYZMU), wielu przyjaciół, dobroczyńców, przedstawicieli prasy, dzieci w różnym wieku, sąsiadów. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze, a czas Pikniku umilali m.in. Zespół TANECZNICE oraz Zespół Gminnej Orkiestry Dętej z Zabierzowa. Dziękujemy!

Były też inne Piknikowe atrakcje, takie jak:  pokaz sprzętu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Więckowic oraz przeciąganie liny, lanie wodą i przejażdżka wozem strażackim,  możliwość przejażdżki bryczką (dzięki Panu Franciszkowi z Brzezinki oraz Jego klaczy-Halinie), przejażdżki na koniu lub kucyku (dzięki Ośrodkowi Jazdy Konnej Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt UR w Krakowie, a w tej sprawie z kolei dzięki wyrażonej przez Pana Dziekana Wydziału, prof. dr hab. inż. Czesława Klocka, zgodzie na  udział Ośrodka w pikniku), loteria fantowa (dzięki niezastąpionym, jak zwykle,  SOROPTIMISTKOM z Krakowa), warsztaty z decoupage (dzięki p. Basi, nowej opiekunce w MDPS), degustacja ciast (przygotowana przez  Panie z różnych kręgów towarzyskich i instytucjonalnych) wraz z konkursem na najlepsze ciasto (w którym zwyciężyła mama jednej z naszych mieszkanek, p. Aniela Pomykacz), gra terenowa prowadzona przez Stowarzyszenie ZACISZE  wraz z firmą HARIMATA Sp. z .o.o., kiermasz oscypków i innych serowych wspaniałości  obsługiwany przez pp. Bobaków, właścicieli gospodarstwa ekologicznego z Zębu oraz degustacja win z Winnicy ŚWIĘTY SPOKÓJ z Zelkowa (wraz z emocjonującą – dzięki p. Adamowi Wierzbickiemu, sołtysowi  i pracownikowi Fundacji - aukcją 5 butelek wina, z których ostatnia osiągnęła rekordową cenę w wysokości 300 zł!), podskoki na świeżo zakupionej trampolinie (dzięki zbiórce na portalu społecznościowym polakpotrafi.pl). Na stoiskach informacyjnych Stowarzyszenia ZACISZE i CENTRUM AUTYZMU można było zapoznać się z ich aktualną działalnością. Dziękujemy!

Były sałatki, leczo, barszcz, bigos, kwaśnica, kiełbaski i skrzydełka z grilla, napoje, ciasta. O część produktów i obsługę grilla zadbała p. Jola Wójcikowska, mama jednej z mieszkanek Farmy; część produktów ofiarował nam p. Wojdała, właściciel Firmy Cateringowej z Zabierzowa. Dziękujemy!

Sprzęt nagłaśniający wypożyczyło CENTRUM AUTYZMU, a obsługę sprzętu (nagłośnienie) jak również obsługę gości zapewnili uczniowie i nauczyciele (p. Dorota Kolemba, p. Michał Krawczyk) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa z Giebułtowa. Namioty i pawilony ogrodowe  wypożyczyli nam: Samorządowe Centrum Kultury i Promocji z Zabierzowa, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej z Więckowic oraz Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Dziękujmy!

Uczniowie Niepublicznych Szkół UMIEM z Krakowa przybyli z prezentami tj. zebranymi dla Farmy produktami spożywczymi i środkami czystości oraz z okolicznościowymi laurkami. Dary zebrały także przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego STOKROTKA  w Gliwicach.  Za to też bardzo dziękujemy!  

Na piątkę spisała się kadra Fundacji, przygotowując do sklepików, a następnie obsługując piknikowy kiermasz, na który składały się  wyroby rękodzielnicze, płody rolne, przetwory. Dziękujemy! Oczywiście dziękujemy także p. Gabrysi: za włożony w przygotowanie pikniku trud organizacyjny, jak również za osiem lat wspólnej pracy, kończącej się piknikowym akcentem tego właśnie dnia! 

Podsumowując kilkugodzinną zabawę, było SUPER!