Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Styczeń
04 Styczeń
Nie żyje Janusz Andrzej Kania
Smutny początek Nowego Roku
 
W dniu 29 grudnia 2018 roku zmarł współpracujący z Fundacją Janusz Andrzej Kania, muzyk i pianista, prywatnie- brat Aliny Perzanowskiej.
Z wielkim zaangażowaniem i wyczuciem prowadził On dla mieszkańców i uczestników zajęć zajęcia muzyczne, dzięki czemu nasza Farma była w dniach Jego wizyty prawdziwie rozśpiewana, a nawet roztańczona. Umiejętnie ośmielał uczestników do solowych występów, oswajał z mikrofonem. Wielu z nich „zaliczyło” pierwsze takie występy w życiu i z nadzieją na dalszą muzyczną przygodę oczekiwali każdego kolejnego pojawienia się p. Janusza. Repertur był różnorodny: od piosenek rozrywkowych i ludowych po pieśni patriotyczne i religijne (kolędy); od śpiewu przy muzyce p. Janusza grającego na keyboardzie, po „profesjonalne” karaoke...
W listopadzie ubiegłego roku z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przyjazd p. Janusza, by muzyką i pieśnią uczcić 100-lecie Niepodległości Polski. To miał być główny akcent obchodów, bo nasze wcześniejsze wspólne śpiewanie i wieszanie flag państwowych w dniu 10.11. traktowaliśmy jako wstęp do dalszego świętowania.
Pan Janusz miał się pojawić 12 listopada, ale z uwagi na ogłoszony niespodziewanie wolny dzień od pracy przełożył swój przyjazd na 19.11. Niestety, z powodu poważnego wypadku w dniu 15.11. już do nas nie przyjechał. 
Będzie nam bardzo brakowało spotkań z p. Januszem, muzyką i piosenką...