Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Kwiecień
05 Kwiecień
Na niebiesko dla autyzmu w Krakowie.
W sobotę 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Z tej okazji na całym świecie budynki użyteczności publicznej podświetlone zostały na niebiesko. W akcję, której celem jest okazanie solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, włączyło się ponad 20 polskich miast.

W Krakowie na znak solidarności na niebiesko zaświeciły się Kładka Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem, Estakada Lipska-Wielicka, Pałac pod Baranami i Galeria Bronowice, Comarch Healthcare wraz z Centrum Medycznym iMed24.

Natomiast krakowskie organizacje działające na rzecz osób z autyzmem kolejny raz zorganizowały akcję "Wkręć się w autyzm”. Nasza Fundacja, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Autystycznych "Zacisze", Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, Ośrodek dla Osób z Autyzmem "EFFATHA", Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Zespołem Aspergera i Ich Rodzin "Jestem Za" oraz Fundacja Niezależny Instytut Edukacji Emocjonalnej, wspólnie przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.

W sobotę o godz. 14 na Rynku odbył się happening pod hasłem "Ubierz Adasia na niebiesko", połączony z paradą dookoła Rynku z udziałem wspaniałej Krakowskiej Formacji Batucadowej „Sorrir Por Favor!”.

O godz. 15.00 przenieśliśmy się do Galerii Bronowice. Imprezę rozpoczął przemarsz przez centrum handlowe. Odbył się występ Krakowskiej Szkoły Flamenco - Almoraima, śpiewała dla nas Weronika Jankowska z Zespołu Muzyki Dawnej Beani Cracovienses, Stowarzyszenie Zacisze razem z Firmą Harimata Sp. z o.o. prowadziło grę terenową, w oddziale Kina Mikro odbył się pokaz filmów oraz wystawa prac plastycznych, Firma KreaTech poprowadziła warsztaty z robotyki, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie przygotowała literaturę nt autyzmu i wspólnie z gośćmi robiła niebieskie zakładki do książek, a Żonglerka.pl i Sklep animatora zapewniła dzieciom świetną zabawę malując twarze i ożywiając balony. 

Była też okazja do rozmowy o autyzmie ze specjalistami i rodzicami, a także wzięcia udziału w warsztatach sensorycznych prowadzonych przez „Effathę” – Ośrodek dla osób z autyzmem, by na własnej skórze przekonać się, jak odczuwają świat osoby autystyczne.

Równolegle na terenie centrum handlowego odbywały się warsztaty kulinarne przygotowane przez kucharzy i blogerów ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Sushi masterzy i blogerzy wspólnie stworzyli strefę kulinarną częstując wszystkich przygotowanymi przez siebie daniami.
Genialne sushi przygotowali: Jakub Antoniszak jeden z najlepszych sushi masterów w Polsce i Tomasz Oleński. Sebastian Szromu Schrom uczestnik programu Hell's Kitchen - serwował korzenną gruszkę na jadalnej ziemi czekoladowej z sosem malinowym i słonym karmelem. Łukasz Grabowski zadziwił wszystkich rzeźbami w owocach i warzywach oraz zupą meksykańska, Angelika Knop - autorka bloga W 365 dni dookoła kuchni częstowała wspaniałymi naleśnikami gryczanymi, a Katarzyna Kusior (blog wszedobylskie.blogspot.com) i Aga Godek (Z autystykiem przez Świat oraz blog prowadzony wspólnie z Katarzyna Kusior - Kuchnia czarownic / La cocina de brujas) przygotowały pyszne desery i przekąski, a Anna i Piotr Wlezień (blog ŻYCIE OD KUCHNI) dekorowali z dziećmi ciasteczka "na niebiesko".

Wydarzenie zakończyło się o godz. 19.00  wspólnym zdjęciem przed wejściem głównym do niebieskiej Galerii.

W tym dniu na niebiesko byli tez z nami:
Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i obecność w tym ważnym dla nas dniu!