Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Maj
04 Maj
Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu za nami
Na nasze zaproszenie gościliśmy w kwietniu na Farmie p. poseł Agnieszkę Ścigaj i p. Natalię Rzenno, dyrektor Biura Poselskiego. Obie Panie zapoznały się ze sprawami Fundacji i Farmy, obejrzały Ośrodek, ze zrozumieniem wysłuchały argumentów przemawiających za potrzebą zmian w ustawie o pomocy społecznej.

       

W podobnym duchu przebiegła wizyta  p. Andrzeja Kuliga, wiceprezydenta UMK i p. Witolda Kramarza, dyrektora MOPS w Krakowie. W rozmowie nawiązano m.in. do wystosowanego przez Urząd Miasta Krakowa pisma do premier Beaty Szydło w sprawie problemów i potrzeb specjalistycznego Domu Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia”. Pismo to podpisał prezydent Jacek Majchrowski. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i poparcie.

W dniu 4 kwietnia w Magazynie Ekspresu Reporterów ukazał się na temat naszej Farmy reportaż autorstwa Moniki Meleń . O swoich dorosłych dzieciach i obecnym miejscu ich życia mówili rodzice trójki mieszkańców: Agnieszki, Adama i J. Michała. Bardzo dziękujemy p. Moniko. Reportaż można oglądnąć tutaj.

W dniu 29 kwietnia A.Perzanowska brała udział w programie „na żywo” w Studio Polska TVP INFO. Program dotyczył spraw organizacji pozarządowych, w tym możliwości działania i wpływania na rzeczywistość oraz  problemów doświadczanych przez organizacje. Pytania prowadzących (Katarzyna Matuszewska, Bogdan Łęski)  zmierzały do uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy rzucane organizacjom „kłody pod nogi” to negatywna postawa i decyzje urzędników czy nieżyciowe przepisy prawne. Na temat  Farmy Życia pokazany został krótki filmik, co było niewątpliwym wyróżnieniem naszej organizacji. Dziękujemy. Program można oglądnąć na stronie TVP - część pierwsza i część druga

Braliśmy aktywny udział w dwóch konferencjach: A. Perzanowska – w Chełmie Lubelskim , N. Gumińska-  w Cieszynie. Nasze doświadczenia z prowadzenia ośrodka dla dorosłych osób z autyzmem spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, szczególnie tych osób, którzy planują utworzenie podobnego miejsca.