Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Październik
28 Październik
Konferencja (A)utyzm. (S)eksualność. (D)ylematy.
Fundacja SYNAPSIS zaprasza specjalistów i profesjonalistów pracujących z osobami z autyzmem, osoby z diagnozą ASD, a także ich partnerów, rodziców i wszystkich zainteresowanych tematem budowania relacji intymnych w kontekście problemów wynikających z zaburzeń ze spektrum autyzmu na konferencję szkoleniową „(A)utyzm. (S)eksualność. (D)ylematy. Od dzieciństwa do dorosłości. Od psychoedukacji do budowania związków", która odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2015 roku w Warszawie w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Żwirki i Wigury 61.

Podczas pierwszej tego typu konferencji w Polsce chcą wyprowadzić seksualność osób z ASD z cienia – nazwać, zobaczyć, omówić, podzielić się doświadczeniem, przedyskutować. Pomogą im w tym wyjątkowi prelegenci. Pierwszy dzień należeć będzie do dr Isabelle Henault z Kanady, autorki wielu znakomitych publikacji poświęconych seksualności osób z ASD i współpracownicy Tony Attwooda. Temat jej wystąpienia w Warszawie: "Zdrowa seksualność: od dzieciństwa do dorosłości. Edukacja seksualna osób z autyzmem i interwencje terapeutyczne".

Drugiego dnia wykłady pod tytułem: "Mam autyzm - mam płeć. Praktyczne aspekty pracy z osobami ze spektrum autyzmu w obszarze seksualności" poprowadzą doświadczeni terapeuci z Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego dr n. hum. Izabela Fornalik oraz mgr Jerzy Drobotko, którzy podzielą się ze słuchaczami swoimi bogatymi doświadczeniami z pracy z osobami z ASD. Wyjątkowo interesująco zapowiada się także wykład dr Petera Schmidta, dorosłego mężczyzny z zespołem Aspergera, autora super-bestsellera „Kaktus na Walentynki".

Koszt udziału w konferencji za jedną osobę wynosi:
390 zł lub 310 zł* - przelew do 30.05.2015 r.,
420 zł lub 340 zł* - przelew między 01.06 2015 r. a 15.09.2015 r.,
450 zł lub 370 zł* - przelew po 15.09.2015 r.

* - cena dla osób z autyzmem lub zespołem Aspergera, ich rodziców/ opiekunów oraz studentów.

Więcej informacji i rejestracja na www.konferencja.synapsis.org.pl