Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Październik
10 Październik
Dzień Farmera 2018 - Dziękujemy !!!
PIKNIK INTEGRACYJNY
„DZIEŃ FARMERA” był nadzwyczaj udany; dopisało słońce, dopisali też goście! Tym razem było nas prawie 400 osób, czyli padł rekord frekwencji. Dziękujemy wszystkim za przybycie i świętowanie wraz z nami Jubileuszu 20-lecia Fundacji i za wspólną zabawę! 
W części oficjalnej wręczyliśmy zasłużonym osobom okolicznościowe statuetki SEMPER UTILI, wykonane nieodpłatnie przez zaprzyjaźnioną Firmę Treko Laser ze Skawiny.  Wśród wyróżnionych znajdowali się m.in. Szkolne Koło Wolontariatu z ZSP im. Wincentego Witosa w Giebułtowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Więckowicach, Sołectwo wsi Więckowice, Urząd Gminy Zabierzów, a także Fundacja im. Brata Alberta i Fundacja Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO, Dom Pomocy Społecznej w Więckowicach oraz zasłużone osoby indywidualne, w tym dr Leopold Zgoda (wiceprzewodniczący Rady Fundacji od 20 lat!). 
Program rozrywkowy obejmował: występ zespołu muzycznego VINYL RHYTHM, gry i zabawy sportowe, przejażdżkę wozem strażackim, przejażdżkę bryczką, jazdę konną. Można było wziąć udział w loterii, nabyć przetwory ekologiczne z Farmy, odwiedzić stoisko z rękodziełem, otrzymać fachową poradę w sprawach pielęgnacji twarzy i zmierzyć ciśnienie (Apteka ZIKO). Można było poskakać na trampolinie, pomalować sobie fantazyjnie twarz, „zaliczyć” dmuchane zamki, wykonać bańki mydlane (dzięki wspaniałym  „Tęczowym  Przyjęciom” ).  Można było zjeść co nieco na zimno i na ciepło, wypić pyszną kawę serwowaną przez przedstawicielki Starbucks Coffee Company, nasycić się wypiekami p. Halinki, skosztować efektownego jubileuszowego tortu (dzieło „Cukierni Monia” z Cianowic ).     
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i znaczącego wsparcia Pikniku. Są to m.in.  Kraków Airport oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, od których otrzymaliśmy dofinansowanie. Są to instytucje, od których wypożyczyliśmy potrzebny sprzęt (Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, Sołectwo wsi Więckowice, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Dom Pomocy Społecznej w Więckowicach). Są to też prywatni ofiarodawcy różnych produktów spożywczych na grilla, takich m.in. jak porcje karpia – w liczbie 200 sztuk (dar Bartłomieja Szczoczarza z Gospodarstwa Rybackiego w Dolinie Będkowskiej).                     
Album ze zdjeciami z Pikniku dostępny jestpod adresem :
https://www.facebook.com/FarmaZycia/