Wspomóż nas
Wspomóż nas
Kontakt: tel. 12 378 43 58 , kom. 606 837 302

e-mail: biuro@farma.org.pl

Aktualności

Październik
05 Październik
10 lat Farmy Życia

W dniu 5 października 2015, podczas Pikniku „Dzień Farmera” obchodziliśmy Jubileusz 10-lecia „Farmy Życia”. „Farma Życia” to ośrodek pobytu stałego, pracy, terapii i rehabilitacji osób z autyzmem, prowadzony przez Fundację Wspólnota Nadziei w Więckowicach, w gminie Zabierzów. Mieszka w nim 11 mieszkańców, a  z zajęć dziennych korzysta ponad 50 osób z autyzmem.


Wśród licznie zaproszonych gości na jubileuszowym Pikniku pojawili się przedstawiciele władz, urzędów oraz placówek, wśród nich minister pracy i polityki Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, senator Bogdan Klich, posłowie Lidia Gądek i Józef Lassota, sekretarz Urzędu Gminy Zabierzów Wioletta Matejczyk, dyrektor szpitala im. J. Babińskiego Stanisław Kracik.  Obecny był także Jerzy Miller, wojewoda małopolski, który w uznaniu za wieloletnie wspieranie projektu Farmy Życia otrzymał tytuł „Dobroczyńcy Fundacji”. Nieobecny na Pikniku Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, przesłał list gratulacyjny, który został odczytany po wystąpieniu oficjalnych gości.


Wręczono  dyplomy-podziękowania pracownikom  Fundacji, którzy szczególnie wyróżnili się oddaną pracą w Fundacji oraz aktywnością na rzecz Farmy Życia  w okresie co najmniej 10 lat jej istnienia. Serdeczne podziękowania otrzymali: Edward Bolak, Katarzyna Dreścik, Beata Grotkiewicz, Robert Stobbe, Rafał Trąbka, Adam Wierzbicki i Małgorzata Władek.

Niezwykle miłym i wzruszającym akcentem były podziękowania i kwiaty wręczone prezes  Alinie Perzanowskiej i  wiceprezes Krystynie Łyczakowskiej przez przedstawicieli rodziców pierwszych mieszkańców Farmy. Dla uczczenia 10-lecia podano wszystkim tort urodzinowy, zaraz po uroczystym zdmuchnięciu przez prezes Alinę Perzanowską  okolicznościowych świeczek.


Po części oficjalnej mieszkańcy Farmy, uczestnicy zajęć Dziennego Centrum Aktywności wraz z rodzicami, opiekunowie, terapeuci, jak i licznie zgromadzeni okoliczni mieszkańcy, przyjaciele i  goście wzięli udział w rozlicznych atrakcjach. Nie obyło się bez tradycyjnego pokazu Ochotniczej Straży Pożarnej Więckowice, grilla, grochówki i wspaniałych ciast. Kolejki ustawiły się do stoisk  z ekologicznymi  warzywami, owocami i przetworami wyprodukowanymi  w ramach Gospodarstwa Ekologicznego na Farmie, jak również z wyrobami rękodzielniczymi powstałymi podczas zajęć plastycznych i stolarskich na Farmie. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa zorganizowana tradycyjnie przez  Pierwszy Krakowski Klub SOROPTIMIST INTERNATIONAL, znakomity występ p. Bogdana Płonki z „Whitered Indians” oraz stoisko z autentycznymi przedmiotami i biżuterią indiańską.
 

Młodzież i dzieci  licznie brali udział w grze terenowej oraz w maratonie zorganizowanym przez Fundację Internationaler Bund Polska i jej wolontariuszy. Wielką atrakcją był przejazd bryczką dokoła Farmy, odwiedziny zagrody z owieczkami, ćwiczenia fizyczne na ścieżce zdrowia.


W organizacji Pikniku znacznie pomogli wolontariusze z Zespołu Szkół Ponad-gimnazjalnych im. W. Witosa oraz wiele zaprzyjaźnionych od lat z Farmą osób prywatnych.  Wszyscy oni zasługują na słowa wielkiego uznania i wdzięczności!
 

Piknik mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Gminy Zabierzów, Starostwa Powiatowego i Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

        


W imieniu zarządu Fundacji i wszystkich uczestników Jubileuszowego Pikniku „Dzień Farmera”  wszystkim serdecznie dziękujemy!